Header
 

Work in Progress

COMPETITION RESULTS (continued)

Previous Page

Wolf Cub Trophy Inter-Rover Patrol Competition
1918
37th (St Anne's)
1921
29th (Montgomery)
1919
37th (St Anne's)
1922
74th (Oak Street Methodists)
1921
37th (St Anne's)
1923
16th (Westbourne)
1922
37th (St Anne's)
1924
7th (Attercliffe)
1923
37th (St Anne's)
1924
10th (Brincliffe - Mount Tabor)
Wolf Cub Interdivisional Trophy
1925
10th (Mount Tabor)
1924
Central Division
1926
37th (St Anne's)
1925
Northern Division
1927
37th (St Anne's)
1926
Northern Division
1929
16th (Westbourne)
   
1930
   
1931
   
1932
Rescuer (Cubs)
1933
147th (St Mary's Walkley)
1921
37th (St Anne's)
1934
29th (Montgomery)
1922
37th (St Anne's)
1935
29th (Montgomery)
1936
29th (Montgomery)
Swimming Cup (Cubs)
1937
20th (Ecclesall)
1919
11th (Pitsmoor)
1938
6th (St Luke's)
1921
37th (St Anne's)
1939
199th (Meersbrook Congregational)
1922
37th (St Anne's)
1940
No Competition
1923
50th (St Matthew's)
   
1924
50th (St Matthew's)
   
1925
11th (Pitsmoor)
   
1926
11th (Pitsmoor)
   
1927
150th (Wadsley Church)
First Aider (Cubs)
1928
1921
37th (St Anne's)
1929
1922
37th (St Anne's)
1930
1923
112th (Upper Chapel School)
1931
1924
112th (Upper Chapel School)
1932
1925
10th (Mount Tabor)
1933
= 11th (Pitsmoor)
1926
10th (Mount Tabor)
= 43rd (Owlerton)
1927
50th (St Matthew's)
1934
7th (Attercliffe)
1928
1935
157th (Perseverance)
1929
101st (St George's)
1936
7th (Attercliffe)
1930
1937
7th (Attercliffe)
1931
1938
7th (Attercliffe)
1932
1939
No Competition
1933
84th (Unity Hall)
1940
No Competition
1934
84th (Unity Hall)
1935
= 145th (St Silas')
Rover Trophy
=84th (Unity Hall)
1937
74th (Oak Street)
1936
29th (Montgomery)
1937
140th (St Cuthbert's)
Telegraph Trophy (Cub)
1938
84th (Unity Hall)
1919
37th (St Anne's)
1939
85th (St John's Abbeydale)
1940
238th (Hillsborough)
    Colonel Leslie's Allotment Prize
   
1917
45th (Ryegate)
   
   
   
    Junior Ambulance Trophy
   
1918
26th (St Mark's)
   
1919
35th (St Oswald's)
   
1921
26th (St Luke's)
   
1922
26th (St Luke's)
   
1923
26th (St Luke's)
   
1924
46th (St James Norton Lees)
   
1925
16th (Westbourne)
   
1926
16th (Westbourne)
   
1927
84th (Unity Hall)
   
1928
84th (Unity Hall)
   
1929
84th (Unity Hall)
   
1930
   
1931
   
1932
   
1933
49th (Woodhouse Free Churches)
Life Saving (Cubs)
1934
38th (St Polycarp's)
1919
11th (Pitsmoor)
1935
84th (Unity Hall)
1922
119th (Brightside Village)
1936
35th (St Oswald's)
   
1937
35th (St Oswald's)
Cross Country Run (Juvenile)
1938
35th (St Oswald's)
1933
167th (King Edward VII School B)
1939
35th (St Oswald's)
1934
167th (King Edward VII School B)
1940
No Competition
1935
167th (King Edward VII School B)
1936
203rd (Our Lady and St Thomas)
Guide (Cubs)
1937
218th (Millhouses Methodist)
1919
37th (St Anne's)
1938
147th (St Mary's Walkley)
1921
11th (Pitsmoor)
1939
20th (Ecclesall)
1922
16th (Westbourne)
1940
No Competition
1923
37th (St Anne's)
   
1924
16th (Westbourne)
Cross Country Run (Junior)
1925
84th (Unity Hall)
1933
159th (St Michael and All Angels)
1926
50th (St Matthew's)
1934
203rd (Our Lady and St Thomas)
1927
11th (Pitsmoor)
1935
203rd (Our Lady and St Thomas)
1928
1936
203rd (Our Lady and St Thomas)
1929
1937
20th (Ecclesall)
1930
1938
218th (Millhouses Methodist)
1931
1939
180th (Holy Trinity Millhouses)
1932
1940
No Competition
1933
= 11th (Pitsmoor)
   
84th (Unity Hall)
Rover Trophy
1934
84th (Unity Hall)
1937
74th (Oak Street Methodists)
1935
29th (Montgomery)
   
1936
29th (Montgomery)
   
1937
29th (Montgomery)
   
1938
140th (St Cuthbert's)
   
1939
16th (Westbourne)
   
1940
183rd (Hillsborough Congregational)
   
1940
No Competition
       
       

 

Continued